Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Chat Odaları Bağdat Caddesi Sohbet
0 Yorum
50 views görüntüleme
Bağdat Caddesi Sohbet

Bağdat Caddesi

İstanbulun Asya kıtasında kalan Kadıköy Belediyesi sınırlarında kalan sahil semti olan Bağdat Caddesi yada herkezin bildiği adıyla Cadde, Kızıltopraktan başlayan Maltepe Belediyesi sınırlarında bulunan Cevizliye kadar olan ünlü bir caddedir.Tarihi Bizans İmparatorluğuna dayanan Bağdat Caddesi , Bizans İmparatorluğunu Anadoluya bağlayan ticari kervanların geçtiği ticari yol olmakla birlikte, savaşa giden orduların geçiş güzergahıydı.Osmanlı’nın İstanbul’u ele geçirmesinden sonra; Anadolu’ya doğru yapılacak sefer hazırlıklarını da günümüzde artık var olmayan ama şimdi Haydarpaşa Garı olarak anılan yerde toplanarak yaparlardı. Bu olay Osmanlı Ordusu için de oldukça önem taşıyordu. Bağdat Caddesi’nin ismi IV.Murat zamanından gelir.Osmanlı bağdat seferinden zaferle dönünce sefere çıktğı yolun adı Bağdat Caddesi olarak anılmaya başlar.

Bağdat Caddesi’nin zengin insanların muhiti olmasının sebebi II.Abdülhamit dönemine dayanir.Padişahların sarayına yakın oturmak isteyen paşalar, devlet görevlileri ve zengin tüccarlar Kadıköyde arazi alarak köşkler, konaklar ve evler yaptırmışlardır. Günümüzde bu evlerden azı hala mevcuttur; ancak bunlar Bağdat Caddesi’nin ilk evleridir.

Bağdat Caddesi Sohbet

İstanbul’un en ünlü caddelerinden Bağdat Caddesi Kadıköy, Kızıltoprak, Maltepe ilçelerinde bulunan kullanıcıları düşünerek Bağdat Caddesi Sohbet sitesini açmış bulunuyoruz. Her gün yoğun kullanıcı akınına uğrayan yalnız  İstanbul değil tüm Türkiye illerinden kullanıcıların ziyaret ettiği Bağdat Caddesi Sohbet kullanıcı ara yüzü ve tam sohbet, harika sohbet, iyi sohbet sloganıyla sohbet odalarında chat sohbet yapan herkesi memnun etmeye devam ediyor.Tamamen üyeliksiz sohbet, ücretsiz sohbet üzerine kurulu web sitesi olan Bağdat Caddesi Sohbet olarak sizlerde aramızda görmekten onur duyarız.

Kadıköy Bağdat Caddesi Mobil Sohbet  

Kadıköy ve çevre semtlerinde bulunan sohbet seven kullanıcıların bulunduğu Kadıköy Mobil Sohbet Odaları  tam size göre.İsterseniz mobil üzerinden bağlanarak mobil sohbet olarak görüntülü sohbet yapabilrsiniz.İsterseniz web  üzerinden Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarına giderek sensohbet yazarak Bağdat Caddesi Sohbet odalarına bağlanarak bay bayan arkadaşlar bularak sohbet chat keyfini bizimle yaşayabilirsiniz.


Sohbetimize katilmak istiyorsaniz lütfen Sohbete Baglan tiklayiniz. Web üzerinden sohbete katilmaniz için JAVA yüklü olmalidir.
Eger Javaniz yüklü degilse BURAYA tiklayarak mIRC indiriniz.Mobil Kullanicilar için Mobil Sohbete Baglan Dostluk arkadaslik sohbet muhabbet yeni bayan arkadaslar hepsi burada.
mobil sohbet

sohbet odaları

Konuya henü yorum yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0:00
Çalan :