Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Genel Google Dünden Bu Güne
Thumbs B C 73e2697f4421cadb3c30288fc75441a2
0 Yorum
55 views görüntüleme
Google Dünden Bu Güne

Google Kurulduğu günden beri büyüme sürecine hızla devam ediyor.
Google internet araması, çevrimiçi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan anonim şirketidir.İnternet tabanlı hizmet ve ürünler geliştiren, ek olarak bunlara ev sahipliği yapan Google kârının büyük kısmını eski adı AdWords olan Google Ads programı aracılığıyla reklamlardan elde eder.Google kurulduğundan tek misyonu beri dünyadaki bilgiyi organize etmek ve bunu evrensel olarak erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmektir.

Google Stanford Üniversitesi‘nde doktora yapan öğrenciler araştırma projesi olarak ortaya çıkmıştır.Yıl 1996 aylardan Ocak ayı.Stanford Üniversitesi‘ öğrencilerinden Larry Page ve Sergey Brin doktora için bir araştırma projesi lazimdirProjenin amacı ; Amacı dünyada ki bilgiyi ulaşılabilir hale getirerek, elde edilen bilgiyi evrenselleştirmektir.

Google, ilk olarak 4 Eylül 1998 yılında özel bir şirket olarak kuruldu.25 milyon dolar sermaye ile 19 Ağustos 2004 tarihinde siteyi halka sunuldu.GooglePlex adıyla Kaliforniyada merkez ofisi bulunmaktadır.Bünyesinde tüm dünyada ortalama 5, 000 kişi çalışmaktadır.İlk sloganı Don’t be evil türkçe anlamı kötü olma olarak lanse edilir.Google 2004 yılında borsaya açılır ve o zaman değeri 23 milyon dolardır.
Google gelişim sürecinde tüm dünya benimsemiş ve Google kelimesi İngilizcede “Arama” anlamına gelen kelime olarak sözlüğe girmiştir.Google zaman bu gelişim sürecinde başarılara imza atmış 170 şirket satın alarak güçelnmiştir.Her ay bünyesine 2 şirket katar güçünü katlayan Google çalışanlarına verdiği ilginç ama bir o kadar güzel hizmeti vardur.alışanlarından biri öldüğü zaman eşine 10 yıl boyunca ölen kişinin maaşının yarısını vermeye devam ediyor. Ayrıca ölen kişinin çocukları varsa, çocuklar 19 yaşına gelene kadar her birine ayda 1000 dolar ödüyor.Youtube satın alan Google hesabı ile Youtube rahatlıkla girme hizmeti vermektedir.
Google‘ın Ceo’luk görevini Hindistan doğumlu Sundar Pichai  üstlenmektedir.


Sohbetimize katilmak istiyorsaniz lütfen Sohbete Baglan tiklayiniz. Web üzerinden sohbete katilmaniz için JAVA yüklü olmalidir.
Eger Javaniz yüklü degilse BURAYA tiklayarak mIRC indiriniz.Mobil Kullanicilar için Mobil Sohbete Baglan Dostluk arkadaslik sohbet muhabbet yeni bayan arkadaslar hepsi burada.
mobil sohbet
sohbet odaları

Konuya henü yorum yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0:00
Çalan :