Hemen bir takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine bakabilirsin.

nick
şifre
Anasayfa Chat Odaları Ortaköy Sohbet
0 Yorum
43 views görüntüleme
Ortaköy Sohbet

Ortaköy 

Boğaziçi‘nin Avrupa yakasında, Beşiktaş ilçesine bağlı olan Ortaköy, İstanbul‘un  en güzel semtlerinden biridir. Ortaköy sahile açılan vadi boyunca yamaçlara kurulmuş olması semtin cazibesini her zaman artırmıştır. Ortaköy dediğiniz zaman önce semtin sembolü olan Ortaköy Camii ve Kumpirciler gelir. Kuruçeşme, Ulus, Levazım, Balmumcu ve Yıldız mahalleriyle çevrili olan Ortaköy, tarih sahnesinde Antik Çağ ve Bizans İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu zamanlarını görmüştür. Türklerin Ortaköy’e yerleşmesi Kanuni Sultan Süleyman döneminde olmuştur.17. yüzyılın ortasında dere içinde bir Müslüman mahallesi, kıyıda ise yalılar vardı. Bu yalıların hiçbiri günümüze kadar gelememiştir. Bunun başlıca sebebi, Abdülaziz tarafından 1871’de yaptırılan yeni Çırağan Sarayı‘dır. Ortaköy, tarihi kültürel yapısıyla özellikle 1990’lı yıllardan itibaren, gerek İstanbulluların gerekse yabancıların geniş bir ilgi odağı haline gelmiştir. Ortaköy meydanın İstanbul’un ilgi odağı haline gelmesindeki diğer bir etken de, üç dini temsil eden üç anıtsal yapı olan (Ortaköy CamiiAyios Fokas KilisesiEtz Ahayim Sinagogu) birbirine yakın olmasıdır. Ortaköy Meydanı çevresindeki dar organik sokak dokusu; yapılarda bahçe olmaması; cumba ve cephe uyumları çevrenin görünümünü değişik kılmaktadır. Evler sosyal yapıdan da kaynaklanan bir farklılık göstermektedir. Meydan ve çevresi, kahveler, gece kulüpleri, barlar, lokantalar, sanat atölyeleri, antika ve hediyelik eşya dükkanları ve hafta sonları açılan elişi ve sanat (entel) pazarıyla, gece gündüz canlı bir buluşma merkezidir. Kumpircilerwafflecılar ve gözlemeciler de Ortaköy’e has mekanlardır.

Ortaköy Sohbet

İstanbul ve Ortaköy sohbet sever kullanıcılarınıza özel açtığımız Ortaköy Sohbet sizlere üyeliksiz sohbet, ücretsiz sohbet, parasız sohbet, bedava sohbet olarak hizmet vermektedir. Ortaköy’ün tarihi dokusu ve gezilecek yerleri hakkında bilgi edinerek sohbet ederek chat yapabileceğiniz Ortaköy sohbet odaları kullanıcı dostu arayüzü ile sizlere sohbet chat imkanı sunuyor. SenSohbet.Net Ortaköy chat odalarında sohbet etmek chat yapmak Muhteşem imkanları ile bir ayrıcalıktır. Google üzerinden sen sohbet yazarak bizimle birlikte chat sohbet keyfini yaşayabilirsiniz.

İstanbul Ortaköy Mobil Sohbet Odaları

İstanbul ve Ortaköy mobil sohbet severleri için mobil ara yüzümüzle siz mobil chat tutkunlarının hizmetinizdeyiz. İstanbul ve Ortaköy sohbetçi sakinlerinin gün boyunca yoğun olarak mobil sohbet olarak görüntülü sohbet yaptığı sen sohbet Ortaköy sohbet odaları sizlere kameralı sohbet keyfi sizleri bekliyor. Ortaköy mobil sohbet odaları sizlere özel olarak tam sohbet, iyi sohbet, harika sohbet, resimli sohbet, online sohbet olarak tasarlanarak siz sohbet sever kullanıcılarımıza hizmet vermektedir.


Sohbetimize katilmak istiyorsaniz lütfen Sohbete Baglan tiklayiniz. Web üzerinden sohbete katilmaniz için JAVA yüklü olmalidir.
Eger Javaniz yüklü degilse BURAYA tiklayarak mIRC indiriniz.Mobil Kullanicilar için Mobil Sohbete Baglan Dostluk arkadaslik sohbet muhabbet yeni bayan arkadaslar hepsi burada.
mobil sohbet
sohbet odaları

Konuya henü yorum yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0:00
Çalan :